Instruktører

Aalborg karate Skole ligger stor vægt på kvaliteten og helhedsoplevelsen af den enkelte træning. Derfor har hvert hold forskellige instruktører, der alle specialiserer træningen til det givne hold. På den måde passer niveau, intensitet og mængden af leg til hvert enkelt hold. Alle instruktører er kompetente og har haft mange års træning ved Aalborg Karate Skole.​

Børn Introduktion

 

Hannah Grønlund Jespersen

1. Dan Wado Ryu

E-mail: hannah@aalborgkarateskole.dk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oliver Plovgaard

1. Kyu Wado Ryu

E-mail: oliver@aalborgkarateskole.dk

Caroline Frellsen

3. Kyu Wado Ryu

E-mail: caroline@aalborgkarateskole.dk

IMG_9356.jpg
271851435_469582771440459_3190025719982376148_n.jpg

Børn Begyndere

 

 

 

 

 

 

Morten Marius Christiansen

2. Dan Wado Ryu

1. Dan Kobujutsu

E-mail: morten@aalborgkarateskole.dk

Oliver Plovgaard

1. Kyu Wado Ryu

E-mail: oliver@aalborgkarateskole.dk

Patrick Mølholt

1. Kyu Wado Ryu

E-mail: patrick@aalborgkarateskole.dk

Instruktør Morten M. Christiansen
271851435_469582771440459_3190025719982376148_n.jpg
271934004_737576820547613_4747349961574211903_n.jpg
Instruktør Peter Broberg

Kadet

 

 

 

Peter Broberg

1. Dan Wado Ryu

1. Dan Kobujutsu

E-mail: broberg@aalborgkarateskole.dk

Frederik E. Andersen

2. Dan Wado Ryu

1. Dan Kobujutsu

E-mail: frederik@aalborgkarateskole.dk

Diana Madsen

1. Dan Wado Ryu

1. Dan Kobujutsu

E-mail: diana@aalborgkarateskole.dk

282158621_974350976563416_5261065485155858438_n.jpg
Instruktør Frederik E. Andersen

Børn Piger

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diana Madsen

1. Dan Wado Ryu

1. Dan Kobujutsu

E-mail: diana@aalborgkarateskole.dk

Lisbeth Hede Jørgensen

1. Dan Wado Ryu

1. Dan Kobujutsu

E-mail: Lisbeth@aalborgkarateskole.dk

Hannah Grønlund Jespersen

1. Dan Wado Ryu

E-mail: hannah@aalborgkarateskole.dk

IMG_9356.jpg
Skærmbillede 2018-08-22 kl. 17.58.51.png
282158621_974350976563416_5261065485155858438_n.jpg

Voksen begyndere

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mathias Tokkesdal Henriksen

1. Dan Wado Ryu

1. Dan Kobujutsu

E-mail: mathias@aalborgkarateskole.dk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Søren Weiss

1. Dan Wado Ryu

E-mail: soren@aalborgkarateskole.dk

Instruktør Mathias T. Henriksen
Instruktør Søren Weiss

Voksen Erfarne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Flemming Almtorp
Chefinstruktør
6. Dan Wado Ryu
5. Dan Kobujutsu

Branchchief Kobujutsu
E-mail: flemming@aalborgkarateskole.dk

 

 

 

 

 

Michael Krabbe

4. Dan Wado Ryu

3. Dan Kobujutsu

E-mail: michael@aalborgkarateskole.dk

Tobias Würtz Højbjerg

2. Dan Wado Ryu

1. Dan Kobujutsu

E-mail: tobias@aalborgkarateskole.dk

Morten Marius Christiansen

2. Dan Wado Ryu

1. Dan Kobujutsu

E-mail: morten@aalborgkarateskole.dk

Chefinstruktør Flemmin Almtorp
Instruktør Michael Krabbe
Instruktør Tobias W. Højbjerg
Instruktør Morten M. Christiansen
43380896_2130623727187324_43218989141993

Gustav Normann

2. Dan Wado Ryu

1. Dan Kobujutsu

E-mail: gustav@aalborgkarateskole.dk

Marie Broberg

1. Dan Wado Ryu

E-mail: marie@aalborgkarateskole.dk

Instruktør Marie Broberg

Øvrige instruktører

Mads Hou Møller

2. Kyu Wado Ryu

E-mail: mads@aalborgkarateskole.dk

Skærmbillede 2018-04-18 kl. 16.14.58.png

Phillip Werner Pedersen

2. Dan Wado Ryu

1. Dan Kobujutsu

E-mail: phillip@aalborgkarateskole.dk

IMG_5853.jpg