Åbningstid

Mandag-Torsdag

17.00 - 20.00

 

Adresse

Aalborg Karate Skole

Holbergsgade 13

9000 Aalborg
info@aalborgkarateskole.dk

  • Facebook Social Ikon
  • Instagram Social Ikon
Find os her

Instruktører

Aalborg karate Skole ligger stor vægt på kvaliteten og helhedsoplevelsen af den enkelte træning. Derfor har hvert hold forskellige instruktører, der alle specialiserer træningen til det givne hold. På den måde passer niveau, intensitet og mængden af leg til hvert enkelt hold. Alle instruktører er kompetente og har haft mange års træning ved Aalborg Karate Skole.​

Børn Intro

 

 

Frederik E. Andersen

2. Dan Wado Ryu

1. Kyu Kobujutsu

E-mail: frederik@aalborgkarateskole.dk

 

 

Tobias Würtz

2. Dan Wado Ryu

1. Dan Kobujutsu

E-mail: tobias@aalborgkarateskole.dk

Børn Begyndere

 

 

 

 

 

 

Morten Marius Christiansen

2. Dan Wado Ryu

1. Dan Kobujutsu

E-mail: morten@aalborgkarateskole.dk

 

 

 

 

 

Phillip Werner Pedersen

2. Dan Wado Ryu

1. Kyu Kobujutsu

E-mail: phillip@aalborgkarateskole.dk

Børn Piger

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diana Madsen

1. Dan Wado Ryu

1. Kyu Kobujutsu

E-mail: diana@aalborgkarateskole.dk

Lisbeth Hede Jørgensen

1. Dan Wado Ryu

1. Kyu Kobujutsu

Kadet

 

 

 

Peter Broberg

1. Dan Wado Ryu

2. Kyu Kobujutsu

E-mail: broberg@aalborgkarateskole.dk

 

 

 

Marie Broberg

1. Dan Wado Ryu

E-mail: marie@aalborgkarateskole.dk

Voksen begyndere

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iraj Hoseini

2. Dan Wado Ryu

1. Kyu Kobujutsu

E-mail: iraj@aalborgkarateskole.dk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mathias Tokkesdal Henriksen

1. Dan Wado Ryu

1. Kyu Kobujutsu

E-mail: mathias@aalborgkarateskole.dk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Søren Weiss

1. Dan Wado Ryu

E-mail: soren@aalborgkarateskole.dk

Voksen Erfarne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Flemming Almtorp
Chefinstruktør
6. Dan Wado Ryu
5. Dan Kobujutsu

Branchchief Kobujutsu
E-mail: flemming@aalborgkarateskole.dk

 

 

 

 

 

 

 

Michael Krabbe

4. Dan Wado Ryu

3. Dan Kobujutsu

E-mail: michael@aalborgkarateskole.dk

Andre instruktører

Mads Hou Møller

2. Kyu Wado Ryu

E-mail: mads@aalborgkarateskole.dk

Gustav Normann

2. Dan Wado Ryu

1. Dan Kobujutsu

E-mail: gustav@aalborgkarateskole.dk