Instruktører

Aalborg karate Skole ligger stor vægt på kvaliteten og helhedsoplevelsen af den enkelte træning. Derfor har hvert hold forskellige instruktører, der alle specialiserer træningen til det givne hold. På den måde passer niveau, intensitet og mængden af leg til hvert enkelt hold. Alle instruktører er kompetente og har haft mange års træning ved Aalborg Karate Skole.​

Børn Intro

 

 

Frederik E. Andersen

2. Dan Wado Ryu

1. Kyu Kobujutsu

E-mail: frederik@aalborgkarateskole.dk

 

 

Tobias Würtz Højbjerg

2. Dan Wado Ryu

1. Dan Kobujutsu

E-mail: tobias@aalborgkarateskole.dk

Instruktør Frederik E. Andersen
Instruktør Tobias W. Højbjerg

Børn Begyndere

 

 

 

 

 

 

Morten Marius Christiansen

2. Dan Wado Ryu

1. Dan Kobujutsu

E-mail: morten@aalborgkarateskole.dk

 

 

 

 

 

Phillip Werner Pedersen

2. Dan Wado Ryu

1. Kyu Kobujutsu

E-mail: phillip@aalborgkarateskole.dk

Instruktør Morten M. Christiansen
Instruktør Phillip W. Pedersen
Instruktør Peter Broberg
Instruktør Marie Broberg

Kadet

 

 

 

Peter Broberg

1. Dan Wado Ryu

2. Kyu Kobujutsu

E-mail: broberg@aalborgkarateskole.dk

Marie Broberg

1. Dan Wado Ryu

E-mail: marie@aalborgkarateskole.dk

Børn Piger

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diana Madsen

1. Dan Wado Ryu

1. Kyu Kobujutsu

E-mail: diana@aalborgkarateskole.dk

Lisbeth Hede Jørgensen

1. Dan Wado Ryu

1. Kyu Kobujutsu

E-mail: Lisbeth@aalborgkarateskole.dk

Hannah Grønlund Jespersen

1. Dan Wado Ryu

E-mail: hannah@aalborgkarateskole.dk

Sarah Grønlund Jespersen

1. Dan Wado Ryu

E-mail: sarah@aalborgkarateskole.dk

IMG_9359.jpg
IMG_9356.jpg
Skærmbillede 2018-08-22 kl. 17.58.51.png
Skærmbillede 2018-04-18 kl. 16.19.21.png

Voksen begyndere

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iraj Hoseini

2. Dan Wado Ryu

1. Kyu Kobujutsu

E-mail: iraj@aalborgkarateskole.dk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mathias Tokkesdal Henriksen

1. Dan Wado Ryu

1. Kyu Kobujutsu

E-mail: mathias@aalborgkarateskole.dk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Søren Weiss

1. Dan Wado Ryu

E-mail: soren@aalborgkarateskole.dk

Instruktør Iraj Hoseini
Instruktør Mathias T. Henriksen
Instruktør Søren Weiss

Voksen Erfarne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Flemming Almtorp
Chefinstruktør
6. Dan Wado Ryu
5. Dan Kobujutsu

Branchchief Kobujutsu
E-mail: flemming@aalborgkarateskole.dk

 

 

 

 

 

Michael Krabbe

4. Dan Wado Ryu

3. Dan Kobujutsu

E-mail: michael@aalborgkarateskole.dk

Chefinstruktør Flemmin Almtorp
Instruktør Michael Krabbe
43380896_2130623727187324_43218989141993

Gustav Normann

2. Dan Wado Ryu

1. Dan Kobujutsu

E-mail: gustav@aalborgkarateskole.dk

Andre instruktører

Mads Hou Møller

2. Kyu Wado Ryu

E-mail: mads@aalborgkarateskole.dk

Skærmbillede 2018-04-18 kl. 16.14.58.png